HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] rs + ls [MS16-22] - D15
HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] rs + ls [MS16-22] - D15
| BRAND: | HUWIL |
|---|---|
| [MS-926] ZYLINDER-MASSE: | Cylinder length 16mm , Ø 18 mm |
| PRODUCT GROUP: | Drehstangenschloss für Drehknöpfe |
| SYSTEM: | HUWIL VCS18 Ø18 |
| LOCK TYPE: | HUWIL Type 0748 |
| BACKSET: | (D15) 15 mm |
| LOCKING DIRECTION: | (rs + ls) right and left |
| COMMENT: | für 16-22 mm Holzstärke |
| DIAMETER: | Ø18mm |
| HOLE FOR ROD HOLE: | [6] for 6 mm bar |









![HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] - D20 / rs + ls HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] - D20 / rs + ls](https://www.huwil.de/media/71/89/14/1742730089/12.0748.KNU.0020_1.jpg?ts=1777390196)
![HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] rs + ls [MS16-22] - D25 HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] rs + ls [MS16-22] - D25](https://www.huwil.de/media/0d/9a/91/1688369092/12.0748.KNU.0025_1.jpg?ts=1777390320)
![HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] rs + ls [MS16-22] - D30 HUWIL LOCK [6] Type 0748 [VK] rs + ls [MS16-22] - D30](https://www.huwil.de/media/2a/fd/6b/1764855424/12.0748.KNU.0030_1.jpg?ts=1777390490)